Demonstranti proti vládě ničí demokracii, směřují k anarchii, k vládě samozvaných elit!

13. 06. 2019 19:27:14
Demonstranti proti vládě rozvracejí demokratický řád, směřují k anarchii, k vládě samozvaných „elit“. Kde byli, když vládla Topolánkova vláda a ta se stranou LIDEM?! Vlády, jejichž legitimita nevzešla ze svobodných voleb !!!

Milí demonstranti z Václaváku a zanedlouho z Letné !

Uvědomili jste si, že Vás někdo zneužívá ?! Někdo, kdo tahá z pozadí za nitky. Přemýšleli jste o tom, komu a čemu Vaše aktivita slouží?! Slouží především k destabilizaci této země, mé vlasti.

Jde o pokračování aktivit po první přímé volbě prezidenta, kdy absolutně zklamala značná část tzv. elity národa odmítáním prezidenta, který byl zvolen tím nejdemokratičtějším způsobem, tedy přímou volbou lidu.

Jsem demokrat a ctím zásady demokracie. Jde o slovo řeckého původu a znamená VLÁDA LIDU, ne vláda křiklounů, ne vláda úúmělcůů, bavičů a hudlařů.

Jiným pojmem je PRÁVNÍ STÁT, tj. vláda práva, kdy nikdo, ale opravdu nikdo není nad právem (jako tomu bylo v absolutistických monarchiích /Ludvík Král Slunce: „Stát jsem já“/ či diktaturách à la Stalin).

U nás vláda vzešla z výsledku svobodných voleb. Hnutí ANO v čele s p. Babišem získalo více než TROJNÁSOBEK mandátů (78), než druhá strana v pořadí (ODS = 25). Vláda získala důvěru více než 101 poslanců. Takže má PRÁVO, ale i POVINNOST VLÁDNOUT. Dle našich zákonů je právem předsedy vlády (ve spolupráci s prezidentem) vyměnit některého ministra. Dle našich zákonů NENÍ právem křiklounů na náměstí určovat, kdo může a kdo nemůže být ve vládě. Je zcela proti zásadám právního státu vaše odmítání ministryně Benešové ještě dříve, než byla jmenována do funkce a než se mohla ve funkci nějak projevit – říká se tomu 100 dní hájení. Zároveň jste vyslovili požadavek, aby nedošlo k žádné změně na nejvyšším státním zastupitelství, nejen aby zůstal ve funkci nejvyšší st. zástupce. Tady začínám tušit, odkud vítr vane, kdo Vás zblbnul, abyste takto demonstrovali: Někdo, kdo dosud má „svého“ člověka na nejvyšším státním zastupitelství. Tj. někoho, kdo tam nad ním přímo drží ochrannou ruku či mu aspoň vynáší důvěrné informace ze státního zastupitelství. On nemůže dát požadavek na demonstraci: „Odmítáme výměnu pana/paní XY“, musel vymyslet požadavek „odmítáme jakoukoliv změnu na st. zastupitelství“.

Demonstrace proti vládě jsou zcela legitimním prostředkem v diktaturách. A tam, kde sice vláda vzešla ze svobodných voleb, ale něco PŘÍŠERNÉHO, čeho se dopustili členové vlády či vládnoucí strany ještě před volbami, vyšlo najevo až po volbách. Nebo se stane něco PŘÍŠERNÉHO. Příklad: politická vražda novináře a jeho snoubenky na Slovensku, kdy poté vyšlo najevo propojení některých politiků s organizovaným zločinem...

U nás lidé věděli ještě před volbami, že je proti p. Babišovi vedeno stíhání v kauze Čapí hnízdo, a přesto ho volili. Nic nového v této kauze od té doby nevyšlo najevo či se neudálo (nebyl pravomocně odsouzen). Paní Benešová, nyní ministryně, neudělala vůbec nic, ale opravdu nic, za co byste proti ní mohli demonstrovat – Váš požadavek je tak absurdní: „ale mohla by něco udělat“ (jako Fero ve známém vtipu, kdy má platit pokutu 1.000 Kč za destilační přístroj, ač na něm nevypálil žádnou ilegální slivovici. On na to: pán policajt, tu máte 2.000 Kč. - Za čo Fero? – Za to znásilněnie.- Cože, ty jsi někoho znásilnil ? – Nie, ale mám na to prístroj).

Kde jste byli, vy „milionáři chvilek“, když nám vládly pololegitimní vlády, které nevzešly ze svobodných voleb, a přijaly zákony, které chudým braly a bohatým když ne dávaly, tak aspoň nebraly tolik, jako chudým ?!?

Mám na mysli Topolánkovu vládu, která byla podpořena a podporována dvěma Jidáši, kteří zradili své voliče. Jména většiny kandidátů na kandidátkách voličům nic neříkají. Pokud některé jméno znají, tak ho křížkují, ale v rámci strany, kterou chtějí volit. V tomto případě lidé volili ČSSD a její program. Dva Jidáši zradili a přešli k podpoře programu ODS. Bohužel to bylo dle litery zákona, ale proti DUCHU ÚSTAVY A ZÁKONŮ.

A vy jste mlčeli.

Ještě horší případ nastal o pár let později: Veverky vystoupily z vlády, vláda tedy měla padnout (ztratila většinu). Někteří z ní tak moc chtěli zůstat u koryta, že založili novou stranu, kterou ještě coby výsměch demokracii nazvali „LIDEM“. Přitom tato strana neměla s „lidem“ nic společného. Od té doby říkám vtip: Jak obejít 5 % klauzuli a dostat se do parlamentu? – Neexistovat v den voleb a vzniknout až po nich !

Někdy je některý poslanec vyloučen ze strany, za kterou byl zvolen, nebo z ní odejde, neb nesouhlasí s její konkrétní politikou...to je folklór. Takoví poslanci jsou poté v opozici, což je mnohdy ku prospěchu demokracie („štika v rybníce“). Ovšem neuznávám, aby takoví, kteří zradí stranu, za kterou byli zvoleni (Věci veřejné), tedy SVÉ VOLIČE, byli poté ve vládě za jinou stranu, která dokonce neprošla volebním sítem (LIDEM). (Zpátečnická vláda vč. členů strany LIDEM poté přijala řadu zákonů proti obyčejným LIDEM).

A vy jste mlčeli.

Protestovali jste proti odvolání ředitele Národní galerie. Je obviněn z toho, že sám sobě schválil honorář 1 milion dvěstětisícíc Kč za práci velice podobnou té, za kterou pobíral slušný plat ředitele NG. No, ještě nebyl souzen a možná nebude odsouzen... Takže je v podobném postavení, jako p. Babiš v kauze Čapí hnízdo. Mimochodem: nikdo, ale opravdu nikdo si nedovolil obvinit p. Babiše, že by jedinou korunu použil jinak, než na co byla dotace určena. Zatímco jiní si z Eurodotací postavili soukromé vily, koupili jachty a naplnili konta v daňových rájích (viz ROP Severozápad).

Vy z „milionu chvilek“ však požadujete, aby předseda vlády Babiš odešel, ač je ve funkci dle platných zákonů ČR a protestujete proti odvolání ředitele NG, který byl odvolán dle zákonů ČR.

Jste anarchisté, rozvracíte tento stát !!

(Po odvolání ředitele NG a podání trestních oznámení ministrem kultury na něho /a dva ředitele Domu umění Olomouc/ se zvedla vlna odporu proti tomuto zákonnému kroku, především ze strany jeho kamarádů...proč asi: Nejspíš proto, že mnoho z nich si v minulosti také přihrálo-nechalo přihrát různé přemrštěné honoráře, že... a jednoho ze svých soukmenovců budou hájit bez ohledu na fakta, že...).

Nejhorší vůbec je, že Vaše aktivity jsou nebezpečným precedentem.

Většina národa, která volila strany, které nyní tvoří vládní koalici, nemá důvod demonstrovat. Odevzdali svůj hlas ve volbách a nyní chtějí v klidu pracovat, vychovávat děti, radovat se.

Vy máte možnost v příštích volbách zvolit jiné zástupce. Ovšem poté mohou vyjít do ulic ti, kteří nyní sedí doma a demonstrovat a demonstrovat, neboť budou mít na paměti nynější precedens.

Autor: Petr Liška | čtvrtek 13.6.2019 19:27 | karma článku: 45.85 | přečteno: 4548x

Další články blogera

Petr Liška

Čagoské ostrovy (zvané též Diego García)

Poslední ze 4 mně známých případů, kdy po roce 1960 některý náš současný evropský spojenec z NATO odtrhl v rozporu s mezinárodním právem nějaké území. Jiných případů, kdy se podobného dopustily USA či státy mimo NATO, je mnoho.

14.12.2018 v 10:46 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 481 | Diskuse

Petr Liška

Francie odtrhla a později připojila ostrov Mayotte

Francie odtrhla o.Mayotte od souostroví Komory. 33 let tam cpala dotace, pak uspořádala referendum a 95 % obyv. bylo pro připojení k Francii. Rusko nemuselo cpát na Krym dotace ani týden a 96,8 % se vyslovilo pro spojení s Ruskem.

12.12.2018 v 20:37 | Karma článku: 30.07 | Přečteno: 709 | Diskuse

Petr Liška

Severní Kypr = krvavá varianta Krymu, ale bez sankcí...

Hranice států se mění, někdy pokojně, jindy násilně. Vadí mně pokrytectví "demokratických" politiků, kteří vyhlašují sankce vůči Rusku za "Krym", ale bez sankcí vůči Turecku, které se dopustilo krvavé okupace severního Kypru.

11.12.2018 v 19:54 | Karma článku: 38.58 | Přečteno: 1414 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Jak poznat špatnou vládu i v době ekonomické konjunktury?

A jak poznat i každou levicovou, a často právě jen proto špatnou vládu v době ekonomického růstu, v době kdy se ekonomice země, často navzdory oné vládě daří? No, je to v celku prosté a navíc i doložitelné zkušeností z minulosti.

18.7.2019 v 15:29 | Karma článku: 16.18 | Přečteno: 249 | Diskuse

Petr Burian

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

18.7.2019 v 13:33 | Karma článku: 29.88 | Přečteno: 526 | Diskuse

Pavel Vávra

Ovčáček, vyhrožování a násilí

Mluvčí pana prezidenta (a tedy pan prezident) tak často mluví o obavě z "násilí na protestech Milionu chvilek", že člověk nutně musí dospět k názoru, že si takový scénář přejí.

18.7.2019 v 13:19 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 330 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Ukrajinský ústavní soud potvrdil zákon o zločinnosti nacismu a komunismu

Ukrajina tak postavila nacismus a komunismus na stejnou úroveň a zakazuje tímto šíření jejich symbolů. Tento zákon okamžitě podnítil rozhořčené protesty ze strany Moskvy.

18.7.2019 v 13:16 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 158 | Diskuse

Marie Kolářová

Kdo má dostat přes držku

„Čtrnáctileté děti protestující proti změnám klimatu by měly dostat přes držku. Stávkují za něco, čemu nerozumí,“ zhodnotil aktivitu mladých Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

18.7.2019 v 11:38 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 791 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1816

63 let, absolvent fakulty řízení VŠE v Praze, analytik. Znalec veřejné dopravy, zvl. letecké a železniční, politické geografie a příbuzné obory.

Najdete na iDNES.cz